KIEK ĖDALO DUOTI?

Ant mūsų gaminių pakuočių nerasite šėrimo rekomendacijų. Visi šunys skirtingi, todėl manome, kad ėdalo kiekį geriausiai žino pats šeimininkas, pažįstantis savo augintinį.

Ėdalo poreikis priklauso ne tik nuo veislės, amžiaus ar dydžio. Didelės reikšmės turi aktyvumo lygis, stresas ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, aplinkos temperatūra. Net iš pažiūros panašūs šunys maitintis gali labai skirtingai.

Jei vis viena svarstote, kiek ėdalo reikia duoti šuniui, atspirties tašku gali būti rekomendacija per dieną duoti 2 % šuns kūno svorio. Jei šuo sveria 20 kilogramų, 2 % nuo jo kūno svorio sudarys 400 g ėdalo.

Tačiau tai tik orientaciniai skaičiai. Jie labiau teoriniai ir grįsti energijos poreikio vidurkio apskaičiavimu. Išmėginkite, kas tinka jūsų šuniui ir, jei reikia, pakoreguokite kiekį.

Taip pat svarbu žinoti, kaip jūsų veislinis šuo ar mišrūnas turėtų atrodyti idealiai. Kai kurioms veislėms būdingas didesnis poodinių riebalų sluoksnis, kiti šunys iš prigimties lieknesni. Aukso taisyklė – šuo turi būti vidutinio kūno sudėjimo, kad galėtumėte užčiuopti jo šonkaulius.

 Aukštas ar žemas aktyvumo lygis nulemia, kiek ėdesio reikia šuniui. Aktyviam šuniui reikia daugiau ėdalo, kiekį galima reguliuoti kasdien, priklausomai nuo aktyvumo. Itin intensyviais laikotarpiais medžiokliniai ar kinkinius traukiantys šunys gali jausti kelis kartus didesnį ėdesio poreikį negu įprastai.

LINKĘS PRIAUGTI SVORIO ŠUO

Neaktyviems, seniems ar antsvorio turintiems šunims paprastai reikia duoti mažiau ėdalo. Šerkite įprastai ir pareguliuokite kiekį, jei pastebėsite, kad šuo priaugo svorio.

Antsvorio turintiems šunims rekomenduojame iš pradžių daugiau judėti ir pamažu mažinti dienos ėdesio kiekį. Svorio metimas badaujant nėra tinkamas būdas. Antsvorio turinčiam šuniui rekomenduojame „ACTIVE“ baltymais praturtintą visavertį ėdalą arba „DIGESTIVE“. Abiejuose yra visos šuniui reikalingos medžiagos, tačiau mažesnis riebalų kiekis suteikia mažiau energijos.

PER MAŽAI SVERIANTIS ŠUO

Kai kuriems šunims gali būti sunku priaugti svorio. Jei nėra nustatyta jokių tai nulemiančių medicininių priežasčių, svarbiausia tik viena – padidinti ėdesio kiekį.

Ėdalo duokite daugiau ir dažniau, kad šuo daugiau ėstų. Šunims, kuriems reikia daug energijos, rekomenduojame mūsų daug riebalų turinčius gaminius, pavyzdžiui, „ACTIVE“ visavertį ėdalą su lašiša arba „TASTE“ antieną. Pastarasis nėra visavertis ėdalas, bet tinka mitybos paįvairinimui ar kaip užkandis.

KALIŲ NĖŠTUMAS IR LAKTACIJA

Nėščioms ar laktuojančioms kalėms siūlome „PUPPY“. Įsigilinkite į kalės poreikius, kurie nėštumo ir laktacijos metu varijuoja. Pasirūpinkite, kad ji gautų pakankamai ėdesio ir visada turėtų šviežio vandens.