Natūralaus norvegiško maisto šunims „Vom og Hundemat“ nuotykis prasidėjo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio viduryje. Tuo metu dirbau mėsininku ir kimšau dešras. Vieną dieną su manimi susisiekė senas pažįstamas, kurio šuo labai pasiligojo. Jis netoleravo jokio ėdalo, stokojo apetito ir vis silpo. Nutariau pamėginti padėti šuniui ir sumaišiau žalios mėsos ir žuvies mišinį.

Mišinys suveikė stebuklingai ir šuo sulig kiekviena diena stiprėjo. Galiausiai ir visai pasveiko. Taip prasidėjo mūsų nuotykis ir dienos šviesą išvydo „Vom og Hundemat“.

Ilgainiui su manimi susisiekė šunų kinkinių sporto atstovai. Kinkinius traukiantys šunys turi atlaikyti labai didelį fizinį krūvį, todėl ėdalui keliami itin aukšti reikalavimai. 2003 metais Robert Sørlie laimėjo ilgiausias, net 1600 km, ir sudėtingiausias šunų kinkinių varžybas pasaulyje, vykusias Iditarode, Aliaskoje. Šunis jis šėrė „VOM“ ėdalu ir tarp šunų mylėtojų netruko pasklisti žodis apie mūsų gaminius.​

Tiekiame ėdalą ne tik geriausiems pasaulyje šunų kinkinių sporto atstovams, bet ir šeimos augintiniams, žmonių kompanionams ir tarnybiniams šunims.

Mūsų gaminiai ruošiami iš natūralių produktų ir sukurti bendradarbiaujant su Norvegijos Aplinkos ir Biologijos Mokslų Universiteto specialistais.

Naudojame tik tas žaliavas, kurios nuo senų laikų yra pirmasis šunų pasirinkimas: gyvulių vidaus organai, mėsos nuopjovos ir jautienos skrandžiai. Todėl „VOM“ gaminiai yra natūraliai turtingi elementais, kurių šunims reikia iš prigimties.

„VOM“ ėdalas tinka daugumai šunų, nepriklausomai nuo veislės, dydžio ar aktyvumo lygio. Siūlome paprastą gaminių asortimentą, kad jums būtų lengva parinkti tinkamą ėdalą savo šuniui. Ėdalas gaminamas iš natūralių norvegiškų žaliavų, tai visada buvo ir bus mūsų prioritetas.

Savininkas ir direktorius

Nereikia būti didžiausiems, kad gamintume geriausią RAW maistą šunims.

Mūsų šunų ėdalas yra natūralus ir gaminamas žmonių, kuriems nuoširdžiai rūpi šunų gerovė ir savijauta.

Ačiū, kad renkatės ėdalą, kurį pasirinktų ir jūsų šuo.

Magne Østby

IŠ KO GAMINAMAS VOM?

VOM natūralus norvegiškas maistas šunims gaminamas išimtinai tik iš norvegiškų žaliavų. Glaudžiai bendradarbiaujame su daugeliu skerdyklų, žaliavas mums tiekia ir mažos privačios, ir didelės žinomų koncernų skerdyklos. Visos skerdyklos, kaip mėsos žmonių maistui tiekėjos, yra licencijuotos ir tikrinamos Maisto ir Veterinarijos inspekcijos.

Jautiena, ėriena ir kiauliena

Naudojame paskerdus gyvulį likusius vidaus organus ir nuopjovas, kurių mes, žmonės, nesame linkę naudoti savo maistui. Norvegijoje gerovė pažengė tiek toli, kad maistinių medžiagų gausūs vidaus organai, vos prieš kelis dešimtmečius tiekti ant vakarienės stalo, dabar atitenka šunims. Vidaus organai, tokie kaip kepenys, inkstai ir skrandžiai, yra itin maistingi, gausūs B vitaminų, A vitamino, folatų, seleno, cinko ir geležies. Kartu su mėsos nuopjovomis jie tampa aukščiausios kategorijos šunų ėdalu.

Vištiena, antiena ir kalakutiena

Iš paukštienos naudojame tokias žaliavas, kaip mėsos nuopjovos, kaulinga mėsa, kakliukai, sparneliai, skrandukai ir širdelės. Vištiena naudojama kaip pagrindinė mūsų visaverčio šunų ėdalo sudedamoji dalis, nes mėsoje gausu aminorūgščių, atitinkančių šuns poreikius, taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių. Paukštienos mišiniai gaminami iš maltos kaulingos mėsos, todėl juose galima rasti smulkių kremzlių ir kaulų atplaišėlių. Jie pavojaus sveikatai nekelia, o kaip tik papildo ėdalą kalciu ir kitais mineralais.

Kiaušiniai

Kiaušiniai pristatomi nepjaustyti, virti ir be lukšto. Tai vienintelė verdama žaliava. Virimas nuslopina kiaušinio baltyme esančius enzimus, kurie trukdo biotino pasisavinimui. Kiaušiniai yra puikus maisto produktas, turtingas aminorūgščių ir riebalų rūgščių, vitaminų A, B, D, E, K, mineralų ir cholino.

Lašiša

Mūsų naudojama lašiša tiekiama iš Norvegijos žuvų fermų. Naudojame tas dalis, kurios lieka išpjausčius filė, tiksliau – vidurinę filę, galvas ir uodegas. Lašišoje gausu polinesočiųjų omega-3 riebalų rūgščių, tokių kaip DHA ir EPA. Lašišoje taip pat daug baltymų, vitamino A, vitamino B12, seleno ir astaksantino. Astaksantinas yra puikus antioksidantas, suteikiantis lašišai subtilią rausvą spalvą.

Norvegiškos žaliavos

Gamindami šunų ėdalą griežtai laikomės reikalavimo naudoti tik norvegiškas žaliavas. Norvegijos maisto ir veterinarijos inspekcija taiko aukštus reikalavimus Norvegijoje gaminamai gyvulinės kilmės parašo produkcijai, atsižvelgdama į gyvūnų gerovę, sveikatą ir higieną. Iš sveikų norvegiškų naminių gyvulių gaunama sveika ir švari mėsa, kurioje labai retai aptinkama ligas sukeliančių mikroorganizmų. Griežti reikalavimai ir tinkama kontrolė užtikrina, kad jūsų šuo kasdien gaus saugaus, aukščiausios kokybės natūralaus RAW maisto.

KOKYBĖS UŽTIKRINIMAS

NUO ŽALIAVŲ IKI GALUTINIO PRODUKTO. Gamindami natūralų maistą jūsų šunims mes laikomės tokių pat griežtų kokybės užtikrinimo ir higienos reikalavimų, kaip ir žmonių maisto gamintojai. Itin griežtus reikalavimus taikome ir sau viso gamybos procesu metu – nuo perkamų žaliavų iki galutinio produkto, kai jis pasiekia „VOM“ platintojus.​

Žaliavos turi būti pačios aukščiausios kokybės

Mūsų gaunamos žaliavos kruopščiai apdirbamos viso gamybos procesu metu ir nėra apdorojamos terminiu būdu. Todėl labai svarbu gauti aukščiausios kokybės žaliavias. Kokybė užtikrinama glaudžiai bendradarbiaujant su tiekėjais ir taikant mūsų kokybės užtikrinimo sistemą.

Dauguma žaliavų mus pasiekia sušaldytos blokais ir vos jas gavę vežame tiesiai į mūsų žaliavų šaldymo kameras. Vištiena ir lašiša pristatoma šviežia tą pačią dieną ir saugoma užšaldyta arba iškart panaudojama gamybai.

Gamyba

Naudojame tik geriausią rinkoje esančią gamybos įrangą ir nuolatos į ją investuojame. Tai labai svarbu siekiant užtikrinti aukštą mūsų gaminių kokybę ir patenkinti paklausą. Pagaminti mišiniai iškart transportuojami į įvairias gamybos linijas, kur gaminame dešras, kukulius ir „Easy Pack“ ėdalą.

TINKAMA TVARKA UŽTIKRINA GAMINIŲ SAUGUMĄ. Gaminant ėdalą iš įvairių gyvūnų mėsos gamybos mašinos ir įranga yra kruopščiai ir reguliariai išvalomos. Supakuoti gaminiai nedelsiant užšaldomi iki kelionės pas mūsų produkcijos platintojus.

Mūsų naudojamos receptūros yra kruopščiai apgalvotos ir įvertintos, siekiant patenkinti kasdienį šuns maistinių medžiagų poreikį. ES / EEE valstybėse taikomos Europos naminių gyvūnų augintojų maisto pramonės federacijos (FEDIAF) nustatytos kiekvienos maistinės medžiagos rekomenduojamos vertės.

Itin atsižvelgiame į energijos verčių pasiskirstymą tarp riebalų ir baltymų, taip pat, kad ėdalas patenkintų šuns aminorūgščių, riebiųjų rūgščių, mineralų ir vitaminų poreikį.

Mūsų gamyklą nuolatos tikrina Maisto ir veterinarijos inspekcija. Reguliariai siunčiame jai mūsų gaminių mėginius cheminės sudėties ir bakterijų analizei. Taip užtikriname, kad mūsų gaminiai atitinka maistingumo ir higienos reikalavimus.

Visose gamybos grandyse mūsų produkcijos kokybę užtikrina kvalifikuotas personalas. Siekiant atsekti gaminius, visos gaminių serijos registruojamos ir imami jų mėginiai. VOM natūralus norvegiškas maistas šunims – aukščiausios kokybės garantija.